IBM UpdateXpress

Sunucumuzu http://www.bilgehangunduz.com/index.php/2012/04/02/ibm-serverguide/ makaledeki gibi kurduktan sonra IBM Updatexpress CD takıyoruz ve Sunucu üzerindeki tüm donanımlarımızın güncellemelerini gerçekleştiriyoruz.

Bu CD yi Sunucuyu yeniden başlatım boot esnasında sürüce bırakır iseniz.Sistem bir süre sizden bir hareket bekleyecek eğer bir işlem yapmaz iseniz otomatikman sunucu üzerindeki tüm donanımınız güncellenecektir.Biz Windows çalışır iken CD koyduk ve çalıştırdık aşağıda yüklü olan cihazların sürümlerini ve olması gerekeni gösteriyor aşağıda sadece Network kartını güncelleyeceğini belirtiyor.

 Sistemimiz X Series 336 ve oldukça eski bu cd lerde server ile birlikte geldiğinden içindeki güncellemelerde eski oluyor. Yukarıdaki ekranda UpdateXpress Live tıklıyoruz. Sunucumuzun Type nı gösteriyor sunucu üzerindeki Type ile bu type aynı ise okeye basıyoruz.

IBM Sitesinden kontrole başlıyor.

Aşağıdaki güncellemelerin olduğu söylüyor ve detaylı olarak bunları listeliyor.

Download diyerek güncellemeleri indirmeye başlıyoruz.

Başarılı bir şekilde indirdiğini söylüyor.
Ok tıkladığımızda bize güncellemeleri seçmemiz ve yüklememiz için bir Web sayfası açıyor.
Dikkatli bakacak olursan dosyaları C:\Program files\IBMUpdateXpress\Live\altına indirmiş.
Buradan istediğimiz güncellemeleri işaretleyip uyguluya biliyoruz.
Hepsini sıra ile yüklemek daha doğru olsada biz hepsini seçip yükle diyoruz ve bir sürü yükleme ekranı içinden sıra ile hepsini okeyleyip yüklüyoruz, artık sistemimiz gerek sürücü yazılımları gerekse donanım güncellemeleri tamamlanmış oluypr.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.